Nasze przedszkole

Przedszkole Nr 7 Kubusia Puchatka w Bielsku Podlaskim jest przedszkolem publicznym.

Zapraszamy do nas wszystkie dzieci!

Zapisy do przedszkola na kolejny rok szkolny odbywają się w miesiącu marcu (szczegółowe informacje na dany rok szkolny znajdują się w zakładce REKRUTACJA. W razie wolnych miejsc dzieci są przyjmowane przez cały rok szkolny.

Przedszkole dysponuje 200 miejscami dla dzieci w wieku 3-6 lat. Grupy przedszkolne są jednorodne, do których uczęszczają dzieci w tym samym wieku lub mieszane tworzone dla dzieci w zbliżonym wieku. W obecnym roku szkolnym mamy 8 grup przedszkolnych.

Przedszkole pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 16.30.

Oferujemy całodzienne wyżywienie dzieci - śniadanie, obiad, podwieczorek. Istnieje możliwość stosowania produktów zamiennych dla dzieci uczulonych na produkty mleczne lub eliminowanie z diety niektórych alergenów typu - jaja, cytrusy, czekolada itp. O uczuleniach dzieci powinni powiadomić rodzice podczas zapisywania dziecka do przedszkola.

Oferujemy pomoc psychologiczno-pedagogiczną w postaci zajęć logopedycznych i terapii pedagogicznej, pedagoga specjalnego i psychologa.

Koncepcja Pracy Przedszkola:

MISJA  NASZEGO   PRZEDSZKOLA

Nasze przedszkole jest placówką  przyjazną dziecku , promującą zdrowie i

otwartą na potrzeby dzieci i rodziców.

Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci z różnych rejonów miasta

o różnej narodowości i wyznaniu religijnym.

W centrum uwagi jest dziecko takie „ jakim jest” i dlatego:

• Tworzymy warunki do indywidualnego rozwoju

• Promujemy  zdrowie fizyczne i psychiczne

• Zapewniamy pełną opiekę dydaktyczną i wychowawczą

• Wspieramy poczucie bezpieczeństwa

• Pomagamy przezwyciężać trudności i problemy rozwojowe dzieci

• Dbamy, aby dzieci osiągnęły dojrzałość szkolną

• Rozwijamy aktywność twórczą/ dziecko jest współtwórcą zajęć i zabaw/

• Proponujemy naszym dzieciom ciekawe zajęcia z wykorzystaniem różnorodnych metod i technik

• Dziecko poznaje swoje prawa i obowiązki

• Rozwijamy talenty naszych wychowanków

• Wspieramy rodziców w wychowaniu i edukacji dzieci

NASZA  WIZJA   PRZEDSZKOLA

Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny, radosny rozwój wszystkim naszym wychowankom. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że czują się one kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami.

Dajemy dzieciom możliwość :

• samorealizacji,
  • pracy z innymi,
  • kreatywnego myślenia,
  • działania,
  • uczestniczenia w ciekawych zajęciach.
  • zapewniamy dzieciom kompetentnych, życzliwych nauczycieli.
  • dbamy o przyjazne stosunki  międzyludzkie i dobrą komunikację.
  • stoimy na straży  praw dziecka
  • pomagamy sobie i szanujemy się nawzajem.

OBRAZ  NASZEGO ABSOLWENTA:

Wbrew powszechnym opiniom, iż przedszkolak  jedynie potrafi się bawić, dziecko kończące nasze przedszkole jest na ogół dobrze przygotowane do podjęcia nauki w szkole.

Co zatem rozumiemy pod pojęciem „ dobre przygotowanie”?

Przygotowanie do wejścia w szkolne mury polega na tzw. Wszechstronnym rozwoju sfer dziecka. Zatem: dobry nauczyciel przedszkola potrafi zintegrować grupę, pobudzić w dziecku ciekawość poznawczą, rozwinąć twórcze myślenie na polu różnorodnych działań oraz rozwijać sprawność motoryczną. Wspomniana wcześniej zabawa opiera się na zadaniach werbalnych, motorycznych i umysłowych oraz twórczym rozwiązywaniu problemów z zachowaniem prawa do współdecydowania.

Dziecko uzyskuje świadomość własnego „Ja”, zyskuje umiejętność otwartego demonstrowania swoich emocji i uczuć. Chętnie też podejmuje decyzje i prezentuje swoje propozycje rozwiązań  bez obawy przed ośmieszeniem.

Ponadto  odważnie prezentuje swoje zainteresowania i zdolności.

Nasze dziecko posiadając wyżej wymienione umiejętności, opuszczając  placówkę przedszkolną   nie będzie miało problemów w szkole podstawowej. Dziecko takie będzie otwarte i chłonne na wiedzę, zaś swoje deficyty będzie  potrafiło zastąpić mocnymi stronami swojej osoby.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego szczegółowo opisuje co powinno wiedzieć, znać i potrafić wykonać dziecko kończące naukę w przedszkolu. Dlatego nauczycielki przygotowujące dzieci do podjęcia nauki w klasie pierwszej dają z siebie wszystko, aby szkoła była kolejną przygodą w ich życiu, która daje im radość i satysfakcje ze wszystkiego co robią.

• Przedszkole Nr 7 Kubusia Puchatka w Bielsku Podlaskim
    ul. Kazanowskiego 2