Nasze przedszkole

Historia przedszkola

1983 - powstało Samorządowe Przedszkole Nr 7, które mieściło się w nieistniejącym już budynku przy ulicy Kazimierzowskiej, róg Kazanowskiego

1991- połączono Przedszkole Nr 7 ze żłobkiem miejskim

2009 - Przedszkolu nadano imię Kubusia Puchatka, od tego czasu nasza nazwa brzmi: Przedszkole Nr 7 Kubusia Puchatka w Bielsku Podlaskim

Dnia 26maja 2009 r. Rada Miasta Bielsk Podlaski podjęła uchwałę w sprawie nadania imienia Przedszkolu Nr 7 w Bielsku Podlaskim. Od tego dnia nasza placówka przyjęła nazwę: „Przedszkole Nr 7 Kubusia Puchatka w Bielsku Podlaskim”.

Przygotowania do tego wydarzenia trwały kilka lat. W tym czasie wnętrze przedszkola ozdobiono postaciami z bajki „Kubuś Puchatek”, grupy przedszkolne nazwano imionami przyjaciół Kubusia Puchatka, dzieci poznawały przygody Kubusia, gromadziły w salach książki i maskotki z tej bajki.

Dlaczego nadano imię Kubusia Puchatka? Ponieważ jest to najbardziej znany i lubiany przez dzieci miś.

Kubuś Puchatek to Miś o Bardzo Małym Rozumku. Jest bardzo łakomy, stale ma chęć na małe Conieco, lubi leniuchować. Potrafi cieszyć się wszystkim i jest wszystkim życzliwy. Jeżeli nawet nie potrafi pomóc, jest dumny z tego, że się starał. Stale przekręca wyrazy i wyśpiewuje swoje mruczanki.

Puchatek nie ma wiele Rozumu, ale nigdy mu się nic złego nie przytrafia. Robi rozmaite głupstwa i zawsze wychodzi mu to na dobre

Puchatkowy sposób na życie sprowadza się do prostego odkrycia: Życie jest radosne, więc każdy pretekst jest dobry, żeby tę radość wyrazić. Życzliwość, dobroć, wyrozumiałość wobec wad i słabości, gotowość niesienia pomocy czyni życie szczęśliwym - to wspaniałe cechy, więc bierzmy przykład z tej wielkiej księgi przyjaciół, jaką jest książka "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka".

Dnia 25 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się oficjalne odsłonięcie nowego szyldu, którego dokonał Przewodniczący Rady Miasta Pan Andrzej Stepaniuk. Zaproszono wielu gości, którzy mogli uczestniczyć w prezentacji dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Były tańce, śpiewy, zabawy, a nawet degustacja miodu, ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka. Dyrektor Małgorzata Kuna oraz wszyscy pracownicy Przedszkola Nr 7 Kubusia Puchatka w Bielsku Podlaskim dziękują za udział w uroczystości oraz piękne prezenty i miłe słowa wszystkim, którzy tego dnia razem z nami świętowali to ważne dla nas wydarzenie.

HYMN PRZEDSZKOLA:

PIOSENKA O KUBUSIU

1.CHOCIAŻ MAŁO MAMY LAT

WSZYSCY ZNAMY KUBUSIA

CO DZIEŃ RUSZA Z NAMI W ŚWIAT

NOWYCH ZABAW NAS UCZY

MA PRZYJACIÓŁ TAK JAK MY

Z NIMI CHĘTNIE SIĘ BAWI

KUBUŚ NIKOGO Z WAS, NIKOGO NIGDY Z WAS

BEZ UŚMIECHU NA TWARZY NIE ZOSTAWI

REF.     BO TYGRYSEK, PROSIACZEK, KRÓLIK, SOWA

Z NAMI BAWIĄ SIĘ DZIŚ

KŁAPOUCHY Z KANGURKIEM GDZIEŚ SIĘ SCHOWAŁ

A POSZUKA ICH KRZYŚ, A POSZUKA ICH KRZYŚ.

2.       GDYBY KOMUŚ BYŁO ŹLE

ALBO SMUTNO TROSZECZKĘ

NIECH NIE MARTWI WCALE SIĘ

LECZ OTWORZY BAJECZKĘ

W NIEJ ŻÓŁCIUTKI, MIŁY MIŚ

KAŻDE DZIECKO ROZBAWI

KUBUŚ NIKOGO Z WAS, NIKOGO NIGDY Z WAS

BEZ UŚMIECHU NA TWARZY NIE ZOSTAWI

REF.     BO TYGRYSEK, PROSIACZEK, KRÓLIK, SOWA

Z NAMI BAWIĄ SIĘ DZIŚ

KŁAPOUCHY Z KANGURKIEM GDZIEŚ SIĘ SCHOWAŁ

A POSZUKA ICH KRZYŚ, A POSZUKA ICH KRZYŚ.

SŁOWA:  MAŁGORZATA KUNA

MELODIA PIOSENKI "CHOCIAŻ MAŁO MAMY LAT"

• Przedszkole Nr 7 Kubusia Puchatka w Bielsku Podlaskim
    ul. Kazanowskiego 2